Alfa Romeo SOBCZYK CZĘSTOCHOWA Alfa Romeo SOBCZYK CZĘSTOCHOWA
      
Chrysler Dodge Jeep Lancia  
 
    www.alfaromeo.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

   


2016-01-20
Abarth u boku zespołu Movistar Yamaha MotoGP 2016.

Drugi rok z rzędu marka Abarth będzie oficjalnym sponsorem i oficjalnym dostawcą samochodów dla zespołu Yamaha Factory Racing, biorącego udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata (FIM) MotoGP 2016.
Logo Skorpiona zdobić będzie owiewki motocykli Yamaha YZR-M1 prowadzonych przez wielokrotnych Mistrzów Świata, Valentino Rossiego i Jorge Lorenzo.

Wczoraj w Barcelonie, w siedzibie Telefónica España, odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Movistar Yamaha MotoGP 2016. W spotkaniu udział wzięły gwiazdy Valentino Rossi i Jorge Lorenzo wraz ze swoimi motocyklami YZR-M1, którymi wyruszą na podbój nowego sezonu rozpoczynającego się 20 marca br. w Katarze i kończącego 13 listopada br. w Hiszpanii.
Drugi rok z rzędu marka Abarth „wyjedzie na tor" w charakterze oficjalnego sponsora i oficjalnego dostawcy samochodów dla japońskiego zespołu, aktualnego Mistrza Świata.

Dzięki tej prestiżowej współpracy, Abarth utwierdza swoją pozycję marki samochodowej, która bardziej niż inne, potrafi przekazać atmosferę rywalizacji panującej na torze oraz dzieli wartości sportowego ducha i dążenia do zwycięstwa, które wpisane są w DNA jej i zawodników startujących w tej motorowej dyscyplinie.

Samochodem symbolizującym tę kooperację jest Abarth 595 Yamaha Factory Racing. Seria specjalna, wprowadzona na rynek zimą rok temu, powstała na bazie modelu Abarth 595 Elaborabile i została udoskonalona dokładnie tak, jak robi się to z motocyklami: poprzez podniesienie mocy, modyfikacje układu wydechowego i zawieszenia. Świadczą o tym: silnik 1.4 T-Jet, o mocy 160 KM, sterowany specjalnym zaworem dwukanałowy układ wydechowy „Record Monza", 17" felgi, zawieszenie Abarth by Koni z amortyzatorami wyposażonymi w zawory typu FSD i sprężyny marki Eibach.

W grudniu zeszłego roku, przy okazji pierwszej edycji Gali Mistrzów „Gazzetta Sports Awards" wystawiony został Abarth 695 Biposto o ekskluzywnym nadwoziu, specjalnie wykonanym dla kierowców zespołu Movistar Yamaha MotoGP.
695 Biposto jest nowoczesną ikoną marki, która stanowi doskonałe połączenie samochodu cywilnego z wyścigowym, jest „przełożeniem" tradycji wyścigów na samochód stworzony do codziennego użytku. Abarth 695 Biposto jest wynikiem fascynujących poszukiwań: silnik 1.4 T-jet o mocy 190 KM (najmocniejszy silnik, który kiedykolwiek został zamontowany w cywilnym samochodzie Abarth), zaledwie 997 kg wagi, stosunek masy do mocy wynoszący zaledwie 5.2 kg/KM (najlepszy w tej kategorii) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,9 sekundy. Rekordowy potencjał auta jest również rezultatem szerokiego rozstawu kół i kompaktowego kształtu nadwozia. Jest to ponadto pierwszy na świecie samochód cywilny w swojej kategorii, wyposażony w „kłową" skrzynię biegów z pierścieniami zapadkowymi.

Umacnia się związek pomiędzy marką Abarth a Yamahą; współpraca zapoczątkowana w 2007 roku, kiedy to na starcie wyścigów GP Australii na Phillip Island Yamahy YZR-M1 oficjalnie należące do Valentino Rossiego i Colina Edwardsa zaprezentowały się w specjalnych kolorach z logo Skorpiona. Było to uczczenie ponownych narodzin marki Abarth, która swoje korzenie ma właśnie w świecie jednośladów. Był 1928 rok, kiedy to młody Carlo Abarth odniósł swoje pierwsze sukcesy sportowe na motorze, natomiast rok później zbudował swój pierwszy motocykl ze znaczkiem Skorpiona.

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies