Alfa Romeo SOBCZYK CZĘSTOCHOWA Alfa Romeo SOBCZYK CZĘSTOCHOWA
      
Chrysler Dodge Jeep Lancia  
 
    www.alfaromeo.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

   


2016-02-25
Spektakularna premiera Nowej Giulietty MY 2016 na rynkach europejskich.

 • Alfa Romeo postanowiła, że premiera Giulietty Model Roku 2016 (MY 2016) będzie innowacyjna i ekscytująca.
 • Nowy samochód ze stajni Alfa Romeo ma odświeżoną stylizację, nowy silnik (1.6 JTDm turbodiesel o mocy 120 KM dostępny teraz z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT) oraz jeszcze bardziej sportowy charakter.
 • Nowa Giulietta została równocześnie zaprezentowana wczoraj w Turynie, Arese, Paryżu, Madrycie oraz Frankfurcie.
 • Gościem honorowym wydarzenia w Mediolanie była brytyjska gwiazda Skin.
 • Ponad 10 000 osób uczestniczyło w wydarzeniach, które odbyły się w pięciu europejskich miastach z udziałem międzynarodowych gości, przy akompaniamencie muzyki na żywo i składanek przygotowanych przez DJ-ów.
 • Alfa Romeo postanowiła uhonorować swoich pracowników zapraszając ich do uczestnictwa w prapremierze i aktywnie angażując we wprowadzenie Giulietty MY 2016 na rynek.
 • W Polsce sprzedaż rusza od połowy marca 2016 r.

Wczoraj, równocześnie z międzynarodowym wydarzeniem zorganizowanym w pięciu miastach Europy, miał miejsce oficjalny debiut Nowej Giulietty MY 2016. Najważniejsze wydarzenia odbyły się w Arese oraz Turynie, Paryżu, Madrycie i Frankfurcie. Specjalna premiera, z okazji której Alfa Romeo postanowiła uhonorować swoich pracowników zapraszając ich do uczestnictwa w prapremierze nowego samochodu i spędzenia niezapomnianego wieczoru przepełnionego muzyką, rozrywką i duchem „Alfy", stała się zarazem okazją do zaangażowania tych pracowników jako ambasadorów marki podczas wprowadzenia kolejnej odsłony modelu na rynek. Nakręcone przez nich filmy wideo z Giuliettą MY 2016 podbiły szturmem Facebook oraz Instagram i tym samym pracownicy stali się twarzą nowego modelu.
Najnowszy samochód z gamy Alfa Romeo był gwiazdą wieczoru ze względu na swój jeszcze bardziej sportowy charakter oraz fascynujące więzy rodzinne z innymi modelami z tej gamy, zwłaszcza zaprezentowanym modelem Giulia w zeszłym roku. Poza tymi cechami, samochód ten jest wyposażony w silnik 1.6 JTDm turbodiesel o mocy 120 KM dostępny teraz z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT, usługę Live dostępną e dzięki systemowi Uconnect. Zoptymalizowano także jego gamę, co sprawia, że dokonanie właściwego wyboru powinno być teraz znacznie ułatwione. W skrócie, Giulietta MY 2016 jest gotowa do startu z miejsca, gdzie zostawiła ją poprzedniczka, a jej celem jest zdobycie jeszcze większej liczby entuzjastów włoskiego designu dzięki wyrazistemu stylowi i jeszcze bardziej zdecydowanemu sportowemu charakterowi.

Wydarzenie w Arese odbyło się w odnowionym Muzeum Alfa Romeo, zwanym „Wehikułem czasu" („La Macchina del Tempo"). Gościem honorowym była brytyjska piosenkarka i autorka tekstów o pseudonimie Skin. Podczas prezentacji jej autorskiej DJ-skiej składanki muzycznej, na parkiecie, oprócz szerokiego grona celebrytów i gości, gościło wielu pracowników FCA. Nie mogło być lepszego miejsca na zorganizowanie mediolańskiego debiutu. Ten „dom" marki niedawno ponownie otworzył swe podwoje dla publiczności. Prezentowane są w nim najsłynniejsze i najbardziej innowacyjne kreacje Alfa Romeo. Z tej okazji, goście odwiedzili także pobliską Motor Village w Arese. Futurystyczny salon wystawowy stanowi integralną część nowego wielofunkcyjnego centrum, w którym, poza wspomnianym muzeum, znajduje się księgarnia, kafeteria, centrum dokumentacji, tor do jazdy próbnej oraz sala widowiskowa.

W tym samym czasie, równie spektakularne i porywające wydarzenie dla ponad 5000 pracowników FCA odbyło się w siedzibie głównej FCA w Turynie. Na scenie pojawiły się gościnnie gwiazdy formatu Piero Pelù, DJ'a Ringo oraz Marky Ramone, perkusisty legendarnego zespołu Ramones, dając niezapomniane występy, a wszystko kręciło się wokół nowej Giulietty MY 2016. Na scenie wystąpiły także dwa zespoły muzyczne, które wygrały konkurs zorganizowany niedawno przez firmę,. Jedynym warunkiem przystąpienia do rywalizacji było posiadanie w składzie zespołu przynajmniej jednego pracownika FCA.

Duch wydarzeń z Arese i Turynu towarzyszył również innym premierom Giulietty MY 2016 w Madrycie, Frankfurcie oraz Paryżu. Gwiazdą wieczoru w Teatro Barceló w stolicy Hiszpanii był DJ Nano wraz z najpopularniejszą w tym kraju rozgłośnią radiową Los 40 Principales, która transmitowała nagranie jednego ze swoich oficjalnych prezenterów. W tym samym czasie w oknach FCA Motor Village we Frankfurcie rozbłysła jasna czerwień Alfa.  Dwa modele Giulietty zostały umieszczone przy wejściu do salonu wystawowego, by powitać przybywających gości wraz z DJ'em Teddy O oraz King Kamehameha Club Band, zespołem grającym w jednym z najbardziej znanych niemieckich klubów.

Projekt „Zasil swój Instynkt" („Fuel your Instinct") ma również swoją cyfrową odsłonę. To specjalna inicjatywa łącząca pasję, kreatywność oraz styl jego niezwykłych międzynarodowych Współautorów z wartościami marki Alfa Romeo.
Na stronie internetowej http://www.fuelyourinstinct.com/ dostępny jest film wideo inspirowany charakterem Nowej Giulietty oraz niczym nieskrępowanymi artystycznymi duszami jej Współautorów. Ponadto, stworzono doraźne narzędzie umożliwiające tworzenie przez każdego użytkownika spersonalizowanych filmów wideo i ich udostępnianie w najważniejszych sieciach społecznościowych.

Nowa Alfa Romeo Giulietta Model Roku 2016 (MY 2016).

 • Rodzinna stylistyka nawiązująca do modelu Giulia - podobny wygląd zewnętrzny i logika gamy.
 • Jeszcze bardziej sportowy charakter za sprawą nowych detali nadwozia oraz nowego pakietu Veloce dostępnego we wszystkich wersjach silników benzynowych i Diesla. 
 • Nowy silnik 1.6 JTDm 120 KM turbodiesel debiutuje w zestawieniu ze skrzynią biegów Alfa TCT.
 • Zawsze połączona dzięki nowej usłudze multimedialnej Uconnect LIVE.
 • Racjonalna gama obejmująca trzy poziomy wyposażenia (Giulietta, Giulietta Super i Giulietta Veloce), dwa nowe pakiety (Veloce oraz Lux), dziewięć wersji silnika, jedenaście kolorów karoserii oraz dwanaście różnych 16-calowych, 17-calowych i 18-calowych felg w trzech ekskluzywnych designach.

Aby Alfa Romeo Giulietta nadal mogła odgrywać znaczącą rolę w swoim segmencie, odświeżono jej wygląd nadając mu bardziej zdecydowany sportowy charakter, dodano nowe specjalne elementy oraz wykorzystano nieomylną rodzinną stylistykę nawiązującą do fascynującej Giulii stanowiącej nowy paradygmat Alfa Romeo oraz najpełniejszy wyraz koncepcji „meccanica delle emozioni" (mechanika emocji).

Do Giulietty MY 2016 wprowadzono kilka innowacji, takie jak nowy silnik 1.6 JTDm 120 KM turbodiesel dostępny teraz z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT oraz niezwykle praktyczne usługi Live systemu Uconnect, który jest dostępny w całej gamie. Ponadto, stworzono racjonalniejszy model gamy, która obecnie obejmuje trzy poziomy wyposażenia (Giulietta, Giulietta Super oraz Giulietta Veloce), dwa pakiety (Veloce oraz Lux) i dziewięć wersji silnika (benzynowy i Diesel), aby Klienci mogli w prostszy i szybszy sposób wybrać wersję najbardziej pasującą do ich upodobań i potrzeb, a następnie dokonać jej indywidualizacji za pomocą wyposażenia opcjonalnego i akcesoriów.

Giulietta MY 2016, gotowa na stawienie czoła przyszłym wyzwaniom, jest uosobieniem niezrównanego „Ducha Alfa", który przez ponad całe stulecie stanowi symbol samochodów produkowanych przez Alfa Romeo. Są one lekkie i efektywne, co jest wynikiem doboru materiałów oraz zachowania właściwego stosunku masy do mocy i stanowią perfekcyjny wyraz dbałości o detale typowe dla tego jednego z najlepszych włoskich projektów. Ponadto, samochody te są bardzo zwinne w trakcie jazdy dzięki zastosowaniu aktywnego układu kierowniczego, dopracowanego zawieszenia oraz równomiernemu rozłożeniu masy.

Wreszcie, Giulietta MY 2016 posiada szereg elementów opracowanych przez Magneti Marelli - począwszy od oświetlenia po układy napędowe, zawieszenia oraz układy wydechowe - co stanowi dalsze potwierdzenie ugruntowanej i obopólnie korzystnej współpracy pomiędzy Alfa Romeo oraz tym dobrze znanym międzynarodowym liderem w branży projektowania oraz produkcji najnowocześniejszych  układów i podzespołów samochodowych.

Odnowiony wygląd o bardziej sportowym charakterze.
Dziś, stylistyka Giulietty MY 2016 nawiązuje do modelu Giulia, która stanowi nowy paradygmat Alfa Romeo i, która została zaprezentowana międzynarodowej publiczności w czerwcu 2015 roku. Nowy design Giulietta MY 2016 został wzbogacony i urzeczywistniony w kilku elementach stylizacji nadwozia, takich jak jedyny w swym rodzaju grill o strukturze plastra miodu oraz nowy przedni zderzak, który swoim kształtem przywodzi na myśl legendarną trójlistną koniczynę, niewątpliwie jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli w świecie motoryzacji. Podobnie jest w przypadku, stylizacji liter w nazwie „Giulietta" oraz nawiązaniu do tych w nazwie „Giulia". W nowym modelu zastosowano już odnowione logo. Zostało ono unowocześnione, zachowując jednak wyróżniające elementy stylizacyjne, które uczyniły ten emblemat znanym i cenionym na całym świecie. To nie przypadek, że tylko ci, którzy mogą poszczycić się wspaniałą przeszłością są w stanie stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

Nowego wyglądu dopełniają polerowane obramowania przednich reflektorów, nowe elementy przedniego zderzaka, jedyne w swym rodzaju felgi ze stopów metali lekkich oraz końcówki rur wydechowych. Poziom wyposażenia wersji topowej Giulietta Veloce - o najbardziej sportowym charakterze w całej gamie - jest jeszcze bardziej podkreślony dzięki sportowym zderzakom z profilami w kolorze czerwieni Alfa, nowemu wykończeniu przednich reflektorów w stylistyce włókna węglowego, błyszczącym antracytowym akcentom na obudowach lusterek, klamek oraz grilla atrapy chłodnicy i świateł przeciwmgielnych.

Ekskluzywny sportowy wygląd zewnętrzny pasuje do stylistyki wnętrza, w którym jest mnóstwo najwyższej jakości akcentów o starannie dobranych detalach. Giulietta MY 2016 stanowi najgłębszy wyraz włoskiego stylu. Wnętrze pojazdu, w najbardziej sportowej wersji Giulietta Veloce, jest wyposażone w nowe sportowe siedzenia obite skórą oraz tkaniną Alcantra ze zintegrowanymi zagłówkami ozdobionymi kontrastującym czerwonym przeszyciem z napisem „Alfa Romeo". W standardzie występuje również „spłaszczone od dołu" obite skórą koło kierownicy z kontrastującym czerwonym przeszyciem oraz wykończenie 'Carbon' panelu deski rozdzielczej i paneli drzwi, a uzupełnienie tego wszystkiego stanowią specjalne szare matowe dodatki.

Pozostałe wersje zarówno wersja Giulietta, jak i Giulietta Super mają równie zdecydowaną sportową stylistykę.  W przypadku tej pierwszej są to fotele obite szarą i czarną tkaniną, jedyną w swym rodzaju matową czarną deskę rozdzielczą, obite skórą koło kierownicy oraz nowe czarne wstawki na tunelu środkowym i na uchwytach drzwi. Jeszcze bardziej zdecydowany charakter ma wersja Giulietty Super z nowym szarym emblematem Alfa Romeo oraz fotelami obitymi tkaniną w nowym firmowym kolorze czarnym „Cannelloni". W obu tych wersjach na życzenie dostępne są najwyższej klasy fotele ze skórzaną tapicerką.

Nowy silnik 1.6 JTDm 120 KM TCT.
Debiutujący w Giulietcie MY 2016 silnik 1.6 JTDm o mocy 120 KM z automatyczną skrzynią Alfa TCT łączy dobrze znane, typowe zalety silnika turbodiesela z komfortem, jaki może zaoferować jedynie automatyczna skrzynia biegów z zastosowaniem podwójnego sprzęgła, co w sumie zapewnia najwyższy poziom efektywności i przyjemności z jazdy.
Wyposażony w ten sposób, samochód charakteryzuje się doskonałymi osiągami - maksymalna prędkość 195 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy - jednocześnie zapewniając niskie zużycie paliwa oraz wysoką klasę ochrony środowiskowej, 3,8 l/100 km oraz emisję zanieczyszczeń na poziomie zaledwie 99 g/km CO2 w cyklu mieszanym w wersji ECO.

Nowy pozycja na liście drugiej generacji silników MultiJet turbodiesel, 1,6 litrowy silnik Giulietty o maksymalnej mocy na poziomie 120 KM przy 3750 obr./min został wyposażony w turbosprężarkę o małych rozmiarach, która dostarcza najwyższego w swojej kasie momentu obrotowego (320 Nm przy 1750 obr./min), co zapewnia najwyższy poziom elastyczności. Szczególną cechą silnika 1.6 JTDm jest, z pewnością, układ wtrysku paliwa Common Rail trzeciej generacji wykorzystujący innowacyjne wtryskiwacze oraz zrównoważone serwozawory hydrauliczne w celu bardzo precyzyjnego sterowania ilością paliwa wtryskiwanego do komory spalania z zachowaniem wyjątkowo szybkiej i elastycznej kolejności wtryskiwania.

Automatyczna skrzynia biegów Alfa TCT, teraz także w zestawieniu z silnikiem 1.6 JTDm 120 KM, może pracować w trybie w pełni automatycznym lub sekwencyjnym. Biegi są zmieniane poprzez manualne przesuwanie przez kierowcę „w górę" i „w dół" precyzyjnego i ergonomicznego drążka zmiany biegów. Alternatywnie można wykorzystać do tego celu manetki do sterowania skrzynią biegów umieszczone przy kole kierowniczym. Selektor Alfa DNA można wykorzystywać również do kontroli dynamicznej zachowania samochodu poprzez oddziaływanie na moment obrotowy silnika, hamulce z funkcją Pre-fill, logikę zmiany biegów w skrzyni TCT, reakcję na pedał gazu, system stabilizacji toru jazdy (ESR), samoblokujący mechanizm różnicowy Alfa Q2 oraz system kontroli trakcji (ASR). Kierowca może aktywować jeden z trzech trybów jazdy zależnie od warunków drogowych i własnego stylu jazdy.

W skrócie, gama silników w Giulietcie MY 2016 obejmuje obecnie cztery silniki turbo benzynowe (1.4 Turbo Benzyna 120 KM, 1.4 Turbo Multiair 150 KM, 1.4 Turbo Multiair 170 KM TCT oraz 1750 Turbo Benzyna 240 KM TCT) oraz cztery silniki turbo diesel (1.6 JTDm 120 KM z manualna skrzynią biegów lub TCT, 2.0 JTDm 150 KM I 2.0 JTDm 175 KM TCT).

System Uconnect z nowymi usługami LIVE.
Innowacyjny system Uconnect z 5-calowym lub 6,5-calowym ekranem dotykowym został umieszczony w centralnej części tablicy rozdzielczej Giulietty. To multimedialne urządzenie jest wyposażone w łącze Bluetooth, co umożliwia korzystanie z trybu głośnomówiącego oraz audio streamingu, gniazdo Aux-in, port USB oraz umożliwia dostęp do funkcji takich jak komunikaty głosowe, czytnik SMS-ów, a także słuchanie radia o cyfrowej jakości dźwięku (DAB). Zarówno system Uconnect z 6,5-calowym, jak i z 5-calowym ekranem dotykowym zostały opracowane we współpracy z najlepszymi producentami w branży, takimi jak Harman and Here Auto (w przypadku opcji z 6,5-calowym ekranem dotykowym) oraz Continental (w przypadku opcji z 5-calowym ekranem dotykowym). Po raz pierwszy w Giuliettcie korzystać można z nowych usług UconnectTM LIVE, które umożliwiają połączenie w trakcie jazdy z samochodem za pomocą smartfonu.

Po wgraniu do smartfonu darmowej aplikacji z App Store lub Google Play Store, Uconnect LIVE umożliwia słuchanie muzyki z serwisów muzycznych Deezer i TuneIn, śledzenie na bieżąco wiadomości ze świata dzięki Reutersowi, podłączenie nawigacji z TomTom LIVE oraz pozostawanie w kontakcie ze znajomymi z Facebooka i Twittera. Aplikacje eco:Drive oraz my:Car gwarantują wdrożenie oszczędności, przyjaznych środowisku rozwiązań oraz wyższy poziom kontroli nad pojazdem.
W Giulietcie MY 2016 debiutuje również Alfa 'Performance', ekskluzywna usługa stworzona specjalnie, aby zwiększyć satysfakcję z jazdy. Wykorzystując szereg wskaźników i przyrządów, kierowcy mogą, oprócz otrzymywania wskazówek dotyczących stylu prowadzenia, kontrolować główne parametry samochodu, za pomocą specjalnych timerów dokonywać pomiaru swych osiągów oraz przeglądać na swoich smartfonach statystyki z jazdy. Serwis ten jest dostępny w Uconnect Radio Nav LIVE z
6,5-calowym ekranem dotykowym.

Pozostałe usługi dostępne w Uconnect LIVE 6,5-calowym ekranem dotykowym obejmują funkcje nawigacji satelitarnej z mapami 3D zawierające widoki z lotu ptaka, progresywne przekazywanie instrukcji dotyczących trasy oraz funkcję „One Step Voice Entry Destination" do łatwego wprowadzania adresu miejsca docelowego przy pomocy komend głosowych.

Kompletna i sensowna gama, by ułatwić dokonanie wyboru.
W Europie, jak i w Polsce nowa gama Giulietty MY 2016 obejmuje trzy poziomy wyposażenia (Giulietta, Giulietta Super oraz Giulietta Veloce), dwa nowe pakiety (Veloce i Lux) oraz dziewięć wersji silnika, w tym nowy 1.6 JTDm 120 KM TCT turbo Diesel, który będzie szczególnie doceniany przez Klientów biznesowych. Paleta kolorystyczna umożliwia dokonanie wyboru spośród jedenastu kolorów, w tym w ofercie można znaleźć nowy biały (Alfa White) i szary (Lipari Grey), dwanaście różnych wzorów felg ze stopów metali lekkich (jeden nowy wzór w każdym z rozmiarów) oraz dwa dodatkowe pakiety (Komfort i Widoczność) by zaspokoić potrzeby wszystkich klientów.

Giulietta MY 2016 ma nowy przód z nowym grillem atrapy chłodnicy o strukturze plastra miodu,  reflektory z polerowanymi obramowaniami, klamki z satynowym wykończeniem oraz nowe stożkowe końcówki rur wydechowych. Jej wnętrze kryje nowe fotele obite szarą i czarną tkaniną z logo Alfa Romeo umieszczonym na zagłówkach, nowe panele na desce rozdzielczej w kolorze matowej czerni oraz welurowe dywaniki. Odświeżonej stylizacji towarzyszy wszechstronny zestaw standardowego wyposażenia, który obejmuje obite skórą koło kierownicy, klimatyzację, system Uconnect z 5-calowym ekranem dotykowym oferujący usługi Uconnect Live, selektor Alfa DNA (Q2 z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego oraz systemem dynamicznej kontroli skrętu (DST), innowacyjnym systemem stabilizacji toru jazdy - ESC (z systemem kontroli trakcji (ASR) oraz asystentem ruszania pod górę (Hill Holder), sześcioma poduszkami powietrznymi oraz sterowanymi elektronicznie przednimi i tylnymi szybami. W przypadku Giulietty Klienci mogą wybierać spośród następującej gamy silników: 1.4 Turbo Benzyna 120 KM, 1.4 Turbo Benzyna 150 KM, 1.4 Turbo Benzyna 170 KM TCT, 1.6 JTDm 120 KM z manualna skrzynią biegów lub TCT, 2.0 JTDm 150 KM.

Dostępny z wszystkimi wersjami silnikowymi (za wyjątkiem 1750 Turbo Benzyna 240 KM TCT), poziom wyposażenia Giulietta Super ma szereg interesujących elementów poza tymi, które oferowane są w wersji podstawowej, do których zalicza się dwustrefową automatyczną klimatyzację, tempomat i podłokietnik przedni. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, wersja Giulietta Super obejmuje 16-calowe felgi ze stopów lekkich, światła przeciwmgielne, chromowane obramowania bocznych szyb oraz jedyne w swym rodzaju fotele obite szarą i czarną tkaniną z logo Alfa Romeo na zagłówkach. Giulietta Super może być poddana dalszej indywidualizacji poprzez wybór pakietu Lux lub Veloce, by podkreślić elegancję bądź sportowy charakter samochodu. W ramach pakietu Lux oferowane są fotele skórzane z regulacją w odcinku lędźwiowym, podłokietnik przedni, aluminiowe listwy progowe oraz nawigacja i radio UconnectTM Nav z 6,5" ekranem dotykowym. Natomiast pakiet Veloce obejmuje opisane poniżej całe estetyczne wyposażenie Giulietty Veloce.

Giulietta Veloce - najlepszy wyraz sportowego charakteru Giulietty MY 2016 - stanowi uzupełnienie gamy i obejmuje standardowe wyposażenie oraz specjalne elementy, które nadają mu jeszcze bardziej zdecydowanego wyglądu, a także funkcjonalności techniczne rodem ze świata rajdów samochodowych, aby jej postawa na drodze była bezkompromisowa. Do tych ostatnich zalicza się sportowe zawieszenie, listwy progowe, sportowe zderzaki z ekskluzywnym profilem w kolorze czerwieni Alfa, 17-calowe felgi ze stopu metali lekkich, układ hamulcowy Brembo wyposażony w powiększone czerwone zaciski hamulcowe, a także powiększone końcówki rur wydechowych.  Kolejne interesujące cechy to ekskluzywny emblemat „Veloce", przyciemniane szyby, przednie reflektory z wykończeniem 'Carbon', błyszczące antracytowe wykończenie obudów lusterek zewnętrznych, klamek, grilla oraz obramowań świateł przeciwmgielnych. We wnętrzu, sportowy charakter Giulietty MY 2016 podkreślają nowe fotele z tapicerką ze skóry i tkaniny Alcantra z kontrastującym przeszyciem w kolorze czerwonym oraz napisem „Alfa Romeo" znajdującym się na zintegrowanych zagłówkach, aluminiowe nakładki na pedały,  „spłaszczone od dołu" obite skórą koło kierownicy z czerwonym przeszyciem, panel deski rozdzielczej i panele drzwi z wykończeniem 'Carbon'. Zgodnie z oczekiwaniami, ta wysokiej klasy wersja jest wyposażona wyłącznie w potężny silnik 1750 Turbo Benzyna z bezpośrednim wtryskiem oraz aluminiowy blok silnika, który dostarcza mocy 240 KM przy 5750 obr./min.

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies